Martin Rázus

Pozvánky

Martin Rázus: Vidiny (k pamiatke Reformácie)

Martin Rázus: Vidiny (1517 – 1917), K štyristoročnej pamiatke reformácie 

viac »

Martin Rázus: Krčmársky kráľ, nové vydanie

Vynikajúci román Martina Rázusa Krčmársky kráľ vydalo vydavateľstvo Tranoscius. Spolok Martina Rázusa prispel k tomu ilustráciami akademického maliara Tomáša Krčméryho.

viac »

Liptovská kaviareň v Bratislave 2017 28.11.2017
Bratislava

Liptovská kaviareň v Bratislave 2017 dňa 28. novembra o 16.00 h nás prenesie do dávnej histórie slávnej Liptovskej stolice a priblíži dlhoročný proces, na konci ktorého sa Svätý Mikuláš stal trvalým sídlom Liptovskej stolice. Ako každý rok, nebude chýbať hudobný program – Trio Impression nás bude sprevádzať jednotlivými hudobnými storočiami.
Pred oficiálnym otvorením Liptovskej kaviarne sa o 15.00 hod. sa stretneme pri Pomníku Martina Rázusa na Rázusovom nábreží. V tomto roku uplynulo už 129 rokov od jeho narodenia v Liptovskom Mikuláši.

viac »

Fotogaléria

Užitočné linky

Lineárne sny Tomáša Krčméryho – vernisáž


Kde: Bratislava
Kedy: 12.01.2016

V Galérii F7 mestskej časti Bratislava-Staré Mesto sa v utorok 12. januára 2016 uskutočnila vernisáž výstavy akademického maliara Tomáša Krčméryho Lineárne sny. Výstava potrvá do 31 januára. Otvorená je každý týždeň od utorka do soboty od 15.00 do 19.00 hod. Organizátorom výstavy je mestská časť Bratislava-Staré Mesto v spolupráci so Spolkom Martina Rázusa. Výstavu technicky zabezpečil pán Bratnislav Sloviak
Vernisáže sa zúčastnili desiatky priateľov a obdivovateľov umenia Tomáša Krčméryho. Otvoril ju riaditeľ galérie pán Borivoj Medelský a v pôsobivom príhovore priblížil svoje diela autor.
Svojho priateľa prišlo pozdraviť aj spevácke kvarteto cirkevného zboru ECAV Petržalka Petržalský lúč v zložení Eva Kolesárová – soprán, Andrea Szarková – alt, Ján Kolesár – tenor, Martin Vyskočil – bas.
Vynikajúcu atmosféru podujatia dokumentujú fotografie Veroniky Zahradníkovej.  

 

Fotogaléria


Neprehliadnite

Dve publikácie s tematikou Prvej svetovej vojny
Dve publikácie s tematikou Prvej svetovej vojny

Spolok Martina Rázusa ponúka širokej verejnosti dve publikácie s tematikou Prvej svetovej vojny. Zbierku balád Martina Rázusa To je vojna! a Tri vojnové novely Timravy. 

viac »

Rodný dom Martina Rázusa

Navštívte rodný dom M. Rázusa v Liptovskom Mikuláši.

viac »

Video reportáže

Facebook

Newsletter

Vždy čerstvé informácie o spolku