Martin Rázus

Pozvánky

Martin Rázus: Vidiny (k pamiatke Reformácie)

Martin Rázus: Vidiny (1517 – 1917), K štyristoročnej pamiatke reformácie 

viac »

Martin Rázus: Krčmársky kráľ, nové vydanie

Vynikajúci román Martina Rázusa Krčmársky kráľ vydalo vydavateľstvo Tranoscius. Spolok Martina Rázusa prispel k tomu ilustráciami akademického maliara Tomáša Krčméryho.

viac »

Liptovská kaviareň v Bratislave 2017 28.11.2017
Bratislava

Liptovská kaviareň v Bratislave 2017 dňa 28. novembra o 16.00 h nás prenesie do dávnej histórie slávnej Liptovskej stolice a priblíži dlhoročný proces, na konci ktorého sa Svätý Mikuláš stal trvalým sídlom Liptovskej stolice. Ako každý rok, nebude chýbať hudobný program – Trio Impression nás bude sprevádzať jednotlivými hudobnými storočiami.
Pred oficiálnym otvorením Liptovskej kaviarne sa o 15.00 hod. sa stretneme pri Pomníku Martina Rázusa na Rázusovom nábreží. V tomto roku uplynulo už 129 rokov od jeho narodenia v Liptovskom Mikuláši.

viac »

Fotogaléria

Užitočné linky

Spolok Martina Rázusa začína 10. rok svojej činnosti


Kde: Slovensko
Kedy: 28.02.2011 do 28.02.2011

28. febuára 2002 povolilo Ministerstvo vnútra SR činnosť Spolku Martina Rázusa na základe preložených stanov a žiadosti prípravného výboru, ktorý tvorili MUDr. Alexander Slafkovský, Ing. Ján Paciga, PhD. a Ján Juráš. Ustanovujúce valné zhromaždenie spolku sa konalo v pondelok, 29. apríla 2002 v Rázusovie dome (rodný dom Martina Rázusa) v Liptovskom Mikuláši – Vrbici za účasti 20 členov, fyzických aj právnických osôb, niektorých v zastúpení. Pre históriu uvádzame mená prvých členom predsedníctva: 
MUDr. Alexander Slafkovský
Ing. Ján Paciga
Karel Ilja Dvořák
PhDr. Daniela Komárová
Ing. Ján Juráš

a kontrolnej komisie:
Oľga Kostková
Ing. Marián Biskupič
Ing. Miloš Rázus

V 10. roku svojej činnosti plánuje Spolok Martina Rázusa viacero akcií, ktoré budú predmetom schvaľovania účastníkov valného zhromaždenia v marci 2011.
Hlavnou úlohou spolku je doriešiť realizáciu výstavby pomníka Martina Rázusa v Bratislave.
Na sobotu 20. augusta 2011 plánuje spolok 10. ročník jednej zo svojich najvydarenejších akcií, a to Cykloturistický maratón Po stopách Martina Rázusa na trase Liptovský Mikuláš - Čertovica - Brezno - Banská Bystrica - Donovaly - Liptovský Mikuláš.

O podrobnostiach a dalších aktivitách budeme informovať na tejto webovej stránke po valnom zhromaždení.

Radi Vás uvítame v našich radoch, prihláška je na http://www.razus.sk/spolok-martina-razusa/prihlaska/.

Neprehliadnite

Dve publikácie s tematikou Prvej svetovej vojny
Dve publikácie s tematikou Prvej svetovej vojny

Spolok Martina Rázusa ponúka širokej verejnosti dve publikácie s tematikou Prvej svetovej vojny. Zbierku balád Martina Rázusa To je vojna! a Tri vojnové novely Timravy. 

viac »

Rodný dom Martina Rázusa

Navštívte rodný dom M. Rázusa v Liptovskom Mikuláši.

viac »

Video reportáže

Facebook

Newsletter

Vždy čerstvé informácie o spolku