Ján Demenčίk

Ján Demenčίk

Ján Demenčίk, rodák z Demänovej, vyštudovaný muzikant (Konzervatórium Žilina klasický fagot, Konzervatórium Chambery, Francúzsko jazzový saxofón, aranžment a harmónia).

Dlhé roky som pôsobil v orchestroch a zoskupeniach ako Big Band VUS pod taktovkou Bohumila Trnečku a Vlada Valoviča, orchester Pavla Zajačka, orchester Kamila Paprčku, Malá scéna SND, Nová scéna SND, divalo GUNAGU, Trnavské divadlo, ale tiež Polemic, Vidiek, Love4Money, Jana Kocianová, Kamil Mikulčίk, Erich Boboš Procházka, Peter Lipa a mnoho ďalšίch.

Od roku 2003 pôsobίm ako pedagóg, inštrumentalista a tiež hudobný skladateľ a aranžér vo Francúzsku.

Pred niekoľkými rokmi som sa dostal ku kráľovnej pίšťal FUJARE a môj muzikantský život nadobudol nový rozmer. Po rokoch zoznamovania sa s týmto užasným nástrojom som si vytvoril svoj vlastný reprtoire ovplyvnený predchádzajucimi hudobnými skúsenosťami a v spojenί s Fujarou to vyvrcholilo nahratίm môjho prvého fujarového CD FUJARKOVO. Počas živých vystúpeni sa tento hudobný materiál ďalej vyvíjal, doplnil sa o nové hudobné nápady a dostal názov «  Fujara má mnoho tvárί « . Predstavujem v ňom fujara z mnohých uhlov pohľadu ako sólový nástroj, ale aj ako ensamble fujár a spojenie fujary s inými hudobnými nástrojmi a hudobnými štýlmi.

Dnes mám to šťastie predstaviť vám niekoľko ukážok z tohoto programu v malom sólovom vystúpenί.

Tešίm sa na naše stretnutie plné hudby v hlavnej úlohe s kráľovou pίšťal Fujarou.