Pripomenuli si 135. výročie narodenia Martina Rázusa (tlačová správa)

Pripomenuli si 135. výročie narodenia Martina Rázusa (tlačová správa)

Pripomenuli si 135. výročie narodenia Martina Rázusa (tlačová správa)

28. 10. 2023

Zaujímavým programom si v Liptovskom Mikuláši 18. októbra pripomenuli 135. výročie narodenia Martina Rázusa. Podujatie sa uskutočnilo v Rodnom dome súrodencov Rázusovcov a navštívil ho rekordný počet návštevníkov.

V úvode programu zazneli poetické pozdravy zakladateľov Rázusovie klubu spisovateľov Jozefa Daníka, Štefana Packu, Petra Vrlíka a víťaza medzinárodnej literárnej súťaže Pocta Rázusovcom Michala Lehoczkiho. Spisovateľ, publicista a literárny historik Peter Cabadaj vo svojej prednáške „Martin Rázus – svedomie národa“ priblížil život a dielo významnej osobnosti slovenskej literatúry a politiky Martina Rázusa. Zdôraznil, že Rázusove dielo je mimoriadne aktuálne v súčasnosti, kedy vo svete prepukli nové vojnové ohniská. V literárnej koláži autora Štefana Packu zazneli myšlienky o hodnotách, akceptovanými Martinom Rázusom a absorbovanými Milanom Rúfusom cez prizmu pozoruhodných textov v Rázusovej knihy esejí s názvom Argumenty.

Verše Martina Rázusa predniesli Kvetoslava Staroňová a Milan Stromko. O hudobný program sa postaral Metod Rakár zo Základnej umeleckej školy Jána Levoslava Bellu v Liptovskom Mikuláši.


Pripomenuli si 135. výročie narodenia Martina Rázusa